Bezgotówkowe społeczeństwo jest zniewolonym społeczeństwem.

„Kiedy informowanie społeczeństwa o przestępstwach stanie się przestępstwem, wtedy jest to oznaką, że jesteśmy rządzeni przez przestępców.” - Snowden.

Raport na temat potencjalnego wpływu wprowadzenia „społeczeństwa bezgotówkowego” wykazał, że dla życia milionów ludzi będzie to bardzo egzystencjonalny i destruktywny element niszczący ich egzystencję i wpędzający w nędzę.

W opublikowanym w środę raporcie stwierdza się, że przejście do społeczeństwa bezgotówkowego poważnie pogorszyłoby sytuację milionów ludzi i pozbawiłoby ich praw obywatelskich, a także groziłoby wyrządzeniem egzystencjonalnej krzywdy osobom, które zależne są od fizycznych banknotów i monet.

W szczególności badanie wykazało, że 15 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii w dużym stopniu ich egzystencja zależna jest od fizycznej gotówki, aby prowadzić swoje gospodarstwo domowe, a korzystanie z bankomatów pozostaje na wysokim poziomie w niektórych najbardziej narażonych ekonomicznie obszarach

Według badań przeprowadzonych przez Royal Society of Arts, wiele grup demograficznych w dużym stopniu opiera się na używaniu gotówki, w tym osoby starsze i wielu młodych ludzi, którzy używają fizycznych walut w swoim budżecie domowym.

Badanie wykazało również, że korzystanie z bankomatów ogólnie spadło podczas pandemii koronawirusa w Chinach i od tego czasu nie powróciło do poziomu sprzed 2020 r., jedna na siedem osób zużywa więcej gotówki z powodu kryzysu.

Ostatecznie jeden na pięć osób stwierdziła, że będzie miał problemy w społeczeństwie bezgotówkowym, a naukowcy stwierdzili, że istnieje pilna potrzeba wprowadzenia przepisów, które zapewnią w przyszłości ludziom dostęp do fizycznej gotówki.

„Dla milionów ludzi ich związek z gotówką ma kluczowe znaczenie dla sposobu zarządzania tygodniowym budżetem” – powiedział Mark Hall, autor badania. „Chociaż bankowość i zakupy online stają się coraz bardziej powszechne, nasze badania pokazują, że odsetek populacji, która polega wyłącznie na gotówce, utrzymuje się na stałym poziomie przez ostatnie trzy lata. „Ważne jest, aby transformacja cyfrowa nikogo nie osłabiała, zwłaszcza biorąc pod uwagę kryzys kosztów utrzymania, który obecnie tak bardzo odbija się na finansach rodziny” – powiedział. „Ludzie wycofują się z gotówki i przechodzą na płatności zbliżeniowe i cyfrowe” – skomentował John Howells, dyrektor generalny sieci bankomatów LINK. „Jednak jasne jest, że płatności cyfrowe nie są dobre dla wszystkich.

A dla tych, którzy żyją z napiętym budżetem, gdzie liczy się każdy grosz, nie ma lepszej alternatywy dla banknotów i monet. i nie spieszą się do korzystania z narzędzi do zarządzania pieniędzmi. Idea społeczeństwa bezgotówkowego istnieje już od jakiegoś czasu, a kraje takie jak Szwecja coraz częściej przyjmują transakcje cyfrowe. Z tym posunięciem wiąże się wiele korzyści, w tym niższe koszty infrastruktury i łatwiejsze zakłócanie działalności przestępczej przedsiębiorstw. Australia rozważała nawet uchwalenie tak zwanej ustawy „zakazu gotówki”, która prawnie ograniczałaby fizyczne płatności do 10 000 USD, a każda transakcja przekraczająca tę kwotę byłaby uważana za przestępstwo.

Chociaż te prawo zostało odłożone na półkę, jasne jest, że wiele stron we współczesnym świecie – w tym banki i organy regulacyjne – bardzo popiera pełne przejście na płatności cyfrowe. Jednak inni są bardziej sceptyczni.Miasto Filadelfia posunęło się nawet tak daleko, że zakazało w sklepach i restauracjach płatności bezgotówkowych, aby dalej mogli wszyscy klienci korzystać z tych usług i objąć tych, którzy nie mają konta bankowego”.

„Nie wymagamy przecież nic, czego oni nie potrafią nie mogą zrobić” – powiedział lokalny polityk Bill Greenlee po wprowadzeniu zakazu.

„Wcześniej przecież oni przyjmowali gotówkę”.

-------------------------------------

Bargeldlose Gesellschaft würde Millionen von Menschen in Schwierigkeiten bringen – uncut-news.ch (uncutnews.ch)

-----------------------

Likwidacja pieniądza gotówkowego jest niczym innym, jako droga do totalitaryzmu.
Zastanówmy się, jakie konsekwencje poniesie za sobą proces wycofania pieniądza gotówkowego.

Przede wszystkim, nie ma, co do tego żadnych wątpliwości, że staniemy się totalnie uzależnieni od sektora finansowego, dla którego będziemy quasi przezroczyści.

Cała nasza komunikacja np. przez telefon, jak również inne transakcje finansowe, opłaty lub jakikolwiek zakup czegokolwiek, będą w każdej chwili dostępne dla tego sektora finansowego. Każdy zakup będzie kontrolowany automatycznie, jak również analizowany przez algorytmy w poszukiwaniu na podejrzane ruchy najmniejszego kapitału. Będziemy mieli coś w rodzaju teczki z naszym profilem zachowawczym.

Naturalnie jest kilka pozytywnych aspektów takiego działania, ale jeszcze więcej negatywnych.
Pozytywne jest np. to, kiedy nasza karta płatnicza zostanie nam skradziona, i raptem dochodzi do czyszczenia naszego konta przez nadmierne zakupy na naszą kartę.

Wtedy algorytm komputerowy, który cały czas śledzi takie niezwykłe zachowanie się kapitału, specyficzne dla danej osoby, algorytm alarmuje system i zmusza go do operacji kontrolnej tożsamości.

Tak jest już obecnie i z takimi zjawiskami miałem już do czynienia, kiedy dokonywałem przelewów, będąc w innym kraju jak mieszkam. Algorytm to wychwycił i dokonał kontroli identyfikującej mojej osoby.

Jednak trzeba zdać sobie z tego sprawę, że więcej jest negatywnych aspektów, które nie występują, kiedy mamy pieniądz gotówkowy.

Może trochę powiemy o niebezpieczeństwach likwidacji pieniądza gotówkowego.
Największym niebezpieczeństwem jest to, że nie żyjemy w stabilnych realiach politycznych  na świecie.

Żyjemy w systemie fasadowym, który podszywa się pod wolność i demokrację, a w efekcie końcowym ogranicza coraz bardziej te atrybuty.
W przypadku, kiedy np. dojdzie do wymiany władzy po wyborach, na władzę o aspiracjach totalitarnych, czego nie można z początku przewidzieć.

Co wtedy?

Wtedy ta władza ma doskonały instrument, przy pomocy którego każdy element społeczny, który quasi narazi się tej władzy, wpadnie w jej niełaskę, wtedy taki element społeczny będzie można od razu umiejscowić, aresztować i zneutralizować przez zablokowanie jego konta.

To nie jest opcja przyszłości, ale tak już jest obecnie w niektórych przypadkach w  stosunku do niektórych niewygodnych ludzi lub niewygodnych organizacji w zachodniej cywilizacji.

Ludzie, którzy wspierali np. działalność WikiLeaks wpadli w niełaskę, i ta możliwość wsparcia została im de facto odebrana, kiedy chcieli wesprzeć finansowo działalność Juliana Assange, przez np. Pay Pal, Master Card,Visa i inne.
I to zostało zrobiono bez żadnej decyzji sądowej przez prywatne firmy kredytowe.

Ci ludzie, co popierali WikiLeaks, mają również teraz obawy, ponieważ ten system rejestruje ich, jako problematyczny element ludzki, co się odbija we wielu aspektach życia publicznego i prywatnego.

To nie jest bajka o Czerwonym Kapturku, ale właśnie dokładnie obecnie mieliśmy i mamy z tym do czynienia w Kanadzie, gdzie systemowy pajac Trudeau zablokował konta ludziom, którzy odważyli się skorzystać z prawa konstytucyjnego do strajku. A ludzie, którzy pomagali finansowo kierowcą ciężarówek są tak zastraszani konsekwencjami, aby już nigdy nie odważyli się pomagać innym strajkującym. To jest przecież forma terroru państwowego.    

Już obecnie na drugim planie w systemach EDV pracują cały czas algorytmy, które w systemie finansowym śledzą każdy ruch kapitału i tworzą profile konsumentów.

Algorytmy te wykrywają również wszystkie powiązania transakcyjne między osobami i firmami. Znane są już przypadki, że osoby, które wpadła w niełaskę systemu finansowego mają utrudnianą egzystencję. Jednym słowem to prowadzi do psycho-terroru w społeczeństwie, i to na niespotykaną dotychczas skalę, ale dobrze nam znaną z systemów faszystowskich.

To jest klasyczny przykład, jak obecny system może kneblować usta prawdzie, czy jak kto woli, blokować ludzi mających inny światopogląd.
Z takimi zjawiskami mamy niestety już dzisiaj do czynienia na zachodzie.

I tu jesteśmy już dwoma nogami w faszystowskiej dyktaturze systemu finansowego, która na razie jest niewidoczna dla wszystkich, a która marginalnie jest uprawiana przez grupy interesów zarządzającym obecnym sektorem finansowy.

Niestety żyjemy w czasach, w których system informacyjny społeczeństwa, a więc media, również są godne politowania, i służą on również do dezinformacji społeczeństwa.
Dzisiejsze media uprawiają czystą propagandę i celowo mieszają informację z poglądami.
Jeśli spojrzymy, do kogo należy sześć głównych agencji informacyjnych na świecie, wszystko jest wtedy jaśniejsze.

Nie popełnię błędu, jeśli powiem, że ten obecny system służy oligarchii światowej, której interes nie zawsze jest interesem zbieżnym z interesem społeczeństw i pokojem na świecie.

I tu przypomnę słowa Edwarda Snowdena.

„Kiedy informowanie społeczeństwa o przestępstwach stanie się przestępstwem, wtedy jest to oznaką, że jesteśmy rządzeni przez przestępców.”

Jaka zatem może być konkluzja z likwidacji pieniądza bezgotówkowego?

Moim zdaniem taka, że w ten sposób otwieramy szeroko drzwi na drogę prowadzącą do totalitaryzmu.
Bo jak można nazwać taką sytuację, w której raptownie może przestać działać nam telefon, karta płatnicza. I to dla tego, ponieważ wpadliśmy w niełaskę systemu, w którym żyjemy.

Wielu polityków obecnie będących przy korycie i którzy mają poplamione ręce krwią propagandy szczepionkowej zapewne marzy o takim systemie kontrolnym, który by zapewnił im totalną kontrolę nad społeczeństwem i zlikwidowałby całkowicie opozycję. Wtedy nie ma nawet mowy o demokracji, w której to opozycja jest egzystencjonalną istotą tego systemu.

I jeszcze jedno.

Bez pieniądza gotówkowego nie możliwy jest tzw. Bank Run, który jest wyznacznikiem zaufania społeczeństw do systemu finansowego. A więc odebrana jest ludziom możliwość zabezpieczenia własnych osiągnięć gospodarczych w różnych formach, bez kontroli systemu finansowego, który jak każde dziecko już powinno wiedzieć, jest w rękach prywatnych.

Człowiek, którego osiągnięcia gospodarcze są kradzione i nie ma możliwości ich zabezpieczyć, jest niewolnikiem. Niewolnikiem w prywatnych rękach oligarchii.

Totalna władza prowadzi do totalnej korupcji i totalnego zniewolenia, na co nie powinno być w żadnym wypadku zgody społecznej.

 

StanW

StanW

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.2

liczba ocen: 10

 • Wolność

  Dlaczego Pan uważa, że może nas interesować, co oni chcą - jakie plany mają ?

  Proszę Pana każdy z nas ma swoje plany na swoje życie, a każdy jeden problem napotkany na drodze musimy się nauczyć rozwiązywać i tym samym z ich planów wyjdzie: Nic!!!

 • Wolność

  aaa i zapomniałabym wspomnieć, że osoby, które chcą wcielać takie śmieszne plany jak się nie umyją to śmierdzą dokładnie tak samo jak Kowalski z fabryki no i są śmiertelni tak jak i my.

  • Wolność#werka1321

   Ja nic nie uważam.
   Ja dzielę się swoimi spostrzeżeniami opartymi na swojej wiedzy i swoim doświadczeniu nabytym podczas zapoznania się z wieloma publikacjami pisanymi przez ekspertów z dziedziny.
   Jeśli podejmowane są usilnie starania w kierunku likwidacji funkcji, jakie posiada środek płatniczy, to należy się zastanowić nad konsekwencjami tego.
   Pieniądz to uniwersalny środek do wymiany, to miara wartości i to środek do przechowywania wartości.
   Na co ludzkość potrzebuje pieniędzy i ich funkcji?
   Aby mogła się rozwijać.
   A więc przede wszystkim pieniądze służą, jako środek płatności lub wymiany. Oznacza to, że można wymieniać pieniądze na wszelkiego rodzaju towary i usługi.
   W ten sam sposób pracownik wymienia swoją pracę na pieniądze. Jednocześnie pieniądze służą, jako miara wartości i jednostka rozliczeniowa - wartość wszystkich dóbr i usług można porównać z pieniędzmi, a za pomocą pieniędzy można obliczyć sumę wartości wszystkich dóbr.
   Co więcej, pieniądze służą do przechowywania wartości.
   Im więcej pieniędzy ktoś oszczędza, tym większe jest jego bogactwo.
   To ostatnie ma jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy pieniądze nie tracą nadmiernie na wartości.
   Przez ca. 3 tys. lat człowiek wypracował sobie takie funkcje pieniądza, które teraz mają być zmienione, bo taka jest wola aroganckiej mniejszości pasożytującej na osiągnięciach ludzkości.
   Poza tym, powinien Pan wiedzieć, że realizacja Pana planów jest bezpośrednio zależna od ram, jakie ma Pan wyznaczone przez prawo.
   Proszę się nie gniewać, że piszę rzeczy oczywiste, o których właściwie się nie pisze. Taki są one oczywiste. Ale czasami odnoszę wrażenie, że niestety nie dla wszystkich te rzeczy są oczywiste i wiele ludzi myśli, że prąd elektryczny jest z kontaktu.

   • Wolność#werka1321#StanW

    Ale póki, co niema w oficjalnych źródłach takiego pomysłu - więc po, co krakać i bawić się w czarnowidza ?

    • Wolność#werka1321#StanW#werka1321

     Cały czas czynione są oficjalnie przez instytuty kredytowe i przez organizacje skupiające interesy mniejszościowe oligarchii, kroki w tym kierunku. O czym się pisze np. „ Great Reset” o uszczęśliwiani człowieka przez puszczanie go z tzw. torbami. A więc wychodzące wiadomości ze środowiska trzymające na smyczy polityków, a Pan czeka na info w TV.
     Tu ma Pan info z TV, jeśli Pan zamiast głowy będzie miał to, co na tej grafice.
     https://t.me/emigrant19/416
     A nawet tam prowadzona jest polityka zachęcająca ludzi do rezygnacji z gotówki. To samo było na scenie blogerskiej salon24, gdzie powstał blog prowadzony przez jakiegoś pajaca, który cały czas agitował w tym kierunku. Kiedy pogrzebałem w jego „papierach”, to się okazało, że ten pajac jest sponsorowany przez Master-Card.
     Obecnie mamy do czynienia z procesem produkowania jak największych szkód gospodarczych i socjalnych, chorych ludzi i zgonów, pod pretekstem pandemii czy kryzysu ukraińskiego. I to tylko po to, aby wyprodukować tak duże masy ludzkie bez pracy bez nadziei, które są gotowe, albo zdane na przyjęcie od systemu bezwarunkowej zapomogi na życie, przeżycie a Pan dalej quasi buja w obłokach.
     Zrozumie Pan dopiero wtedy, gdy będzie miał Pan rękę w nocniku?
     To już będzie za późno.

    • Wolność#werka1321#StanW#werka1321

     //Ale póki, co niema w oficjalnych źródłach takiego pomysłu //
     Ale jak organy państwa (te mające takie uprawnienia) zechcą Pani zablokować konto, to NIC Pani na to nie poradzi. Może Pani co najwyżej pożyczać fizyczne pieniądze od bliskich sobie ludzi, i czekać aż te organy zmienią zdanie. I to się już obecnie zdarza. Coraz częściej...
     A zakładając, że wszyscy nie mają pieniędzy, tylko wirtualne konta .... To od kogo Pani pożyczy ?
     I co za problem uchwalić taką ustawę w 24 godziny. Z autopsji wiemy, że jest to realne.

  • Wolność#werka1321

   A może tak do garów?

 • Taki jest plan.

  Dawno temu czytałem taką książkę fantastyczną. Każdy człowiek miał swoje ,,mieszkanie'' , gdzie był telefon , telewizor , komunikator (coś ale domofon) . Każdy wykonywał jakieś zadanie, za określoną ilość kredytów. Wszystko było oczywiście zarządzane przez komputer, nie było bezpośrednich kontaktów między ludźmi tylko przez komunikator. Zarządzający mieli wpływ i informacje o wszystkich aspektach życia. Nikt nic nie zarobił czy nie kupił po za systemem. No i oczywiście jak to w książkach, grupce spiskowców udaje się uciec z tego mrowiska - raju i stwierdzają że mała grupa ludzi zarządzająca tymi rajami, żyje w prawdziwym raju i bez kontroli . Z tego co widzę to świat właśnie do tego dąży, a ludzie ogłupiali wręcz się domagają żeby ich zaczipować i odebrać im wolną wolę . Zresztą co tu gadać wystarczy wyłączyć sieć komórkową i większość Polaków będzie latała ogłupiała po ulicach i szukała zasięgu , bo bez telefonu i nawigacji ciężko im trafić nawet do rodziców.

  • Taki jest plan.#marek500

   Mokry sen pijanego paranoika.
   Inaczej nie potrafię tego nazwać.

   • Taki jest plan.#marek500#werka1321

    Niestety ale dużo takich snów wariata się ziściło. Jeżeli Pani nie widzi już ,,numerowania' ludzi i włączania do systemu to tylko spowoduje u Pani większą traumę jak to załapie. Likwidacja gotówki to tylko część zniewolenia, następny etap który ostatnio przyspieszył to media. Niedługo dostanie Pani listę które media są prawdziwe, a reszta będzie zakazana. Ja pamiętam jak ludzie po kryjomu słuchali radia wolna europa .

    • Taki jest plan.#marek500#werka1321#marek500

     Mam tego wszystkiego świadomość, co nie znaczy, że mam w swoich planach na swoje życie wcielać ich plan.

  • Taki jest plan.#marek500

   Proszę sobie przypomnieć nasz krajowy film z 1984r "Seksmisja"

   • Taki jest plan.#marek500#fan64

    A gdzie jest napisane, że tak będzie czy ma być ?

    Ale skoro jesteśmy przy filmach to polecam "Matrix"

 • Bank Rosji wprowadza parytet złota

  • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin

   I bardzo dobrze - raz, że złoto, srebro jest realne, a po za tym złota i srebra starczy aby np. powybijać monety i zastosować jako środek płatniczy.

   • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321

    Ale jeżeli złotu braknie pokrycia w towarze, będzie tyle samo warte, co papier toaletowy. No i nie po to chcą wprowadzić pieniądz elektroniczny, aby pozbywać się zapasów złota i wybijać z niego monety. Ludzie na pewno złota do ręki nie dostaną, Pani nie musi wcielać w życie ich planu. Oni to zrobią za Panią. Dostanie Pani alternatywę - albo kupi za elektroniczny pieniądz modyfikowaną genetycznie kurę o smaku ryby. itp. towar w hipermarkecie, albo umrze z głodu. Tłustej kury rosołowej od wielskiej baby już się nie kupi. A w czasie lokalnej wojny po prostu nie będzie "...słoniny, rąbanki, kaszanki..."

    • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321#Viridiana

     Cóż - gdyby był to kącik psychologiczny to takich jak Pani wysłałabym do psychiatry i na terapię - depresja to straszna choroba, a jeszcze straszniejsze jest to ,że depresanci swoimi obawami, lękami, czarnymi wizjami na siłę chcą zarażać innych ( pewnie po to aby samemu się poczuć lepiej ) jak to w piekle bywa.

     Mimo wszystko zdrówka życzę :D

    • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321#Viridiana

     "Pani nie musi wcielać w życie ich planu. Oni to zrobią za Panią."

     Wątpliwości nie ma tylko idiota :D

    • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321#Viridiana

     " No i nie po to chcą wprowadzić pieniądz elektroniczny, aby pozbywać się zapasów złota i wybijać z niego monety. Ludzie na pewno złota do ręki nie dostaną"

     Nie ma potrzeby. W dawnych czasach gdy złoto było standardem, rzadko się nim płaciło. W obiegu było srebro (funty i ruble były z tego metalu) a drobniejsze transakcje w miedzi (miedziaki).

     Pieniądz papierowy może też być używany przy standardzie.

    • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321#Viridiana

     Ale werka ma wolną wolę i sobie za tę wolę kupi. I już!

   • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321

    Parytet złota do dobry kierunek zmian, ale to nie rozwiąże tematu, ponieważ złoto nie jest rozproszone wśród ludzi. To jest dobre na początek w formie rynku pieniężnego, gdzie oprócz złota istnieją też inne trwałe dobra, niekoniecznie z dużą gęstością wartości jak u złota, lub platyny. Może być wszystko co jest w miarę trwałe, jak np wydobyte i zmagazynowane surowce lub półfabrykaty, albo nawet dobra końcowe, mogące długo oczekiwać na nabywcę bez samozniszczenia z upływem czasu.
    Idealnym rozwiązaniem jest takie, gdzie złoto przebywa u ludzi jako dywersyfikacja własnej płynności, zaś na rynku pieniężnym znajdują się dobra strategiczne i zmagazynowane właśnie one mają być podstawą emisji pieniądza obiegowego.

    • Bank Rosji wprowadza parytet złota#rumpelsiltskin#werka1321#Mufinek Sposypkom

     Dawno Cię tu nie było, Mufinku Sposypkom!

 • Wolność

  Do Stan W

  I znowu Pan próbuje nas zastraszać ich planami. Co Pan ma z tego?
  Proszę się o siebie martwić- każdy z nas poradzi sobie na swój sposób.

  • Wolność#werka1321

   "Oni" mają Pani plany tam, gdzie się Pani wydaje, że ma Pani ich plany.
   Jest Pani strasznie naiwna...

   • Wolność#werka1321#SZS

    A Pan bardzo zdeterminowany aby ktoś za Pana życie przeżył - mówiąc Panu jak ma Pan żyć czyli: Co ma Pan jeść, pić czy kiedy srać.
    Może i jest Pan na poziomie biorobota-niewolnika, który posłusznie chce wypełnia ich Wolę. Zapewniam jednak Pana, że istnieją ludzie, którzy tak żyć nie chcą i nie będą.

    • Wolność#werka1321#SZS#werka1321

     Czy Pani pisze po pijanemu? Proszę tego nie robić!

  • Wolność#werka1321

   Mam doskonałą radę dla Pana/Pani. Proszę nie zaglądać na moje wpisy na Neon24, wtedy nie będzie miał Pan/Pani miała strachu. A kto chce mieć solidną, zrównoważoną wiedzę o rzeczywistości, to nie widzę na polskiej scenie bloderskiej lepszego miejsca na informowanie się jak Neon24.
   Naturalnie w sieci wszędzie leżą podrzucane skórki banana, na których można się poślizgnąć.
   I są takie sceny blogerskie, gdzie aktualne wiadomości są traktowane jak diabeł traktuje wodę święconą. Np. Salon24 jest taką sceną, gdzie wiedza naukowa jest traktowana jak Teoria Spiskowa i wiadomości mogące ratować życie są blokowane i ludzie propagujący alternatywną wiedzę są wyrzucani. Tam liczy się i jest na fali tylko jedno, propaganda medialna.
   A więc proszę się zastanowić, czy czasami nie jest taka scena dla Pana/Pani.

   • Wolność#werka1321#StanW

    Pan wybaczy - ale to ja decyduję gdzie zaglądamy czyje destrukcyjne myślenie, szkodliwe dla społeczeństwa prostuję.

    • Wolność#werka1321#StanW#werka1321

     Zadałem sobie trudu, aby znaleźć coś w tym temacie, co nazywa Pani „destrukcyjne myślenie, szkodliwe dla społeczeństwa prostuję” niestety nic nie znalazłem. Ale nie tracę nadziei, że coś Pani napisze opierając się na rzeczowych argumentach niewyssanych z palca.
     Prosiłbym Panią, nie używać u mnie w temacie takich zwrotów do gości moich.
     Takich jak -„, pić czy kiedy srać.” – „wysłałabym do psychiatry i na terapię”- i inne określenia brukowe,

    • Wolność#werka1321#StanW#werka1321

     Werka, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że trollujesz?

    • Wolność#werka1321#StanW#werka1321

     "Werka, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że trollujesz?"

     Raczej przeciwnie...

     "(33) Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. (34) Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! (35) Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. (36) Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? (37) Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę? (38) Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi przed tym pokoleniem wiarołomnym i grzesznym, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swojego razem z aniołami świętymi."
     (Ewangelia Marka 8:33-38)

 • Nawet tutaj na neonie

  Jest spora grupa ludzi, dla której zrozumienie tego co nas otacza, to jakiś abstrakt..

 • do werki

  Kłopot w tym, ze nie żyjemy na wyspie bezludnej i nie jesteśmy samowystarczalni..
  Do tego glosujemy ciagle na żydowskie geszefty i zachwycamy sie zydo - demokracja.
  Zdegenerowanym zidioceniem dopuściliśmy do niesłychanej wręcz biurokracji i faszyzacji
  społeczeństwa. zniewolonego przez banki i nieludzkich urzedasow.
  Zniszczyliśmy całkowicie systemy samoregulujące.

  Widać te zakaopiorskie zniewolenie najlepiej, dopiero jak sie podróżuje po Azji..
  Na Filipinach i w Indiach dalej istnieją samoregulujace systemy. Najlatwiej to oglądać na ulicznych skrzyzowaniach: nie ma świateł, kamer, ograniczeń prędkości , i policji nie widać.
  i nie ma wypadkow. Bardzo podobnie jest we Włoszech .

  W Indiach, kazdy wlasciwie ma własny schowek ze zlotem. W Indiach , wszelkie prywatne oplaty; prezenty ślubne, wesela i prywatne zakupy miedzy znajomymi, kolegami, sasiadami itp. oplaca sie w zlocie. Np. samochod uzywany, kupowany od kumpla czy prywatnie od nieznajmego oplaca sie z zlocie,, które sie trzyma gdzies w zakamarkach.
  Kazdy sobie kupuje zloto jak ma pieniadze i chowa 'do skarpetki'. pod materac, czy w piwnicy i wyjmuje na wlasny użytek w razie zakupu.
  W ten sposób unika sie kontroli bankowej przepływu gotówki, urzędu podatkowego i w ogóle kontroli wszelkich transakcji handlowych.
  Bardzo mi ten system zaimponowal . Niestety, dopiero w Azji widac jak strasznie Zachod jest zniewolony. I ten caly zasrany kapitalizm kontroluje wszystkie dziedziny codziennego zycia.
  Zarowno w Indiach jak i na Filipinach straganiarze, którzy sprzedają jedzenie na ulicy - nie płacą podatku i nie musza sie wyliczac z zarobionych pięniędzy.
  Ale tez i każdy kto jest głodny - a nie ma pieniędzy- może podejsc do straganu i poprosić o jedzenie.
  Jest stara zasada, ze jedzeniem należy sie sie dzielić a nadwyżkę można sprzedawać.

  Na Zachodzie, pieniadz jest fetyszem, zastepuje Boga na ziemi.
  Jest to system nieludzki i wszelka indywidualna inicjatywa może byc surowo ukarana.
  Nie umiałam zrozumieć w Indiach, ze jak sąsiad sprzedaje sąsiadowi mleko, kawalek ziemi czy handluje żarciem na ulicy - nie musi sie rejestrować jako biznes i urządzać cały biurokratyczny system do urzędu podatkowego.
  Wściekły, faszystowski system podatkowy nie pozwala na zatrudnienie na przykład pomocy domowej czy niani do dziecka - a kobieta pracująca musi opłacać drańskie przedszkole , żłobek - często guzik warte- traktowane jako przechowalnia bagaży.

  Nie bardzo rozumiem jak w kapitalizme monopolistycznym można zyc według wlasnego indywidualnego systemu.

  • do werki#Tiamat

   "Kłopot w tym, ze nie żyjemy na wyspie bezludnej i nie jesteśmy samowystarczalni.."

   To prawda - jednak mi polityk/decydent nie jest potrzebny abym mogła przetrwać.

   A Pani?

   • do werki#Tiamat#werka1321

    A ja wierzę ze Arystoteles i Konfucjusz mieli rację.

  • do werki#Tiamat

   Gratuluje poprawnej wypowiedzi.

 • Wyjaśniam.

  Z pozycji teoretyka pieniądza powiem tak, że w społeczeństwie bezgotówkowym, objaśnianym przez media w sposób jak już wiadomo, że kontrola handlu będzie po to, by nie było przestępstw, zaś niepokornym ludziom, będą blokowane możliwości płacenia, aby ich dyscyplinować, sformułowania zaczerpnięte z tego tekstu, takie jak:

  płatności cyfrowe,
  zarządzanie pieniędzmi,
  zakup kontrolowany,

  przestają nimi być, bo są źle nazwane. Powinny być nazwane:

  przydziały cyfrowe,
  zarządzanie przydziałami,
  przydział kontrolowany.

  Otóż chodzi o to, że pieniądz kontrolowany przestaje nazywać się pieniądzem, bo traci podstawowe ważne funkcje jakie posiadać powinien.

  Otóż zwodniczym jest nazywanie społeczeństwa bezgotówkowego w domyśle przedstawianym, jakoby miało wtedy pieniądze cyfrowe. Według teorii pieniądza OITP, przestają oni posiadać pieniądz nawet cyfrowy.
  Oczywiście da się skonstruować pieniądz cyfrowy, tylko trzeba chcieć to zrobić. Przede wszystkim taka funkcja jak kontrola pieniędzy ludzi, i blokowanie im kont nie może istnieć.

  Więc firma udostępniająca mechanizmy cyfrowych płatności: przy zakupach, cyfrowym przekazywaniu pieniędzy wzajemnie, musi takie czynności robić mechanizmami aplikacyjnymi, które nie zdradzają szczegółów, jedynie kontrolują bilans całościowy.

  Teoretycy pieniądza rozminęli się z jego poprawną teorią. To co teraz nazywają pieniądzem cyfrowym jest niczym innym, jak kartkowe przydziały na dobra. No bo o blokowaniu kont firmom i korporacjom nic się nie mówi. Tacy będą mieć pieniądz z pełnią wszystkich funkcji.

  Przypomnę, że pieniądzem nazywamy mierzalne, nabyte prawo dostępu do dóbr z rynku pieniężnego, w wartości jak cena dobra, i w dowolnym terminie. Łączna ilość jednostek pieniądza w każdej chwili czasowej, zawsze jest równa wartości chwilowej wszystkich dóbr na rynku pieniężnym, określanej cenami dóbr.

  W uzupełnieniu tej definicji zaznaczyć trzeba jeszcze, że prawo dostępu do dóbr ma mieć funkcję, że jest nie do odebrania człowiekowi i musi mieć funkcję mobilności wraz z człowiekiem, aby nie istniała zwłoka w płatnościach. Posiadać musi też funkcję przekazywalności względem innych ludzi, niekoniecznie spełniając transakcje handlową. To może być po prostu podarunek. Tylko wolna wola człowieka decyduje, czy nabyty pieniądz będzie przekazany, zbierany, czy uczestniczyć będzie w handlu bez anihilacji poza rynkiem pieniężnym.

  Taka definicja narzuca tworzenie poprawnych rynków pieniężnych, gdzie nie mogą istnieć dobra rynku pieniężnego w formie zobowiązań, że po wstawieniu zobowiązania na rynek pieniężny, emitowane są pieniądze. Zaś przy kupowaniu zobowiązań, pieniądze na rynku pieniężnym są niszczone.
  Cechą dóbr na rynku pieniężnym musi być ich fizyczna obecność, by było dostępne do nabycia bez zwłoki czasowej. To narzuca z kolei, aby dobra na rynku pieniężnym miały cechę trwałości i powszechnej przydatności.
  Wynika stąd prosta relacja. Im więcej towarów przydatnych i strategicznych społeczeństwo posiada na składach towarowych działających w systemie rynku pieniężnego, tym więcej posiada pieniądza w obiegu, który każdemu zabezpiecza płynność w płatnościach, podczas handlu na innych rynkach.

 • Wolność

  Do SZS

  Złoto, srebro, własna produkcja, usługa za usługę. W każdym systemie jest luka i dziura, a jak i tego zabronią to ludzie zaczną zabijać oprawców. Przecież Pan o tym wie ?

  Jedyny idealny system jaki może zaistnieć to oparty na Wolnej Nieprzymuszonej Woli z uwzględnieniem dekalogu.

  • Wolność#werka1321

   //Złoto, srebro, własna produkcja, usługa za usługę. //
   Chce Pani wprowadzić barter ?
   Jak Pani zapłaci złotem za bochenek chleba ? Albo jaką Pani zrobi usługę, aby go otrzymać ?
   Jaja jakieś...

   • Wolność#werka1321#SZS

    Żadne jaja proszę Pana. Proszę uruchomić wyobraźnię.

    • Wolność#werka1321#SZS#werka1321

     // Proszę uruchomić wyobraźnię.//
     Zadałem trzy pytania, i na żadne nie otrzymałem odpowiedzi. Szkoda.
     A wyobraźni nie będę uruchamiał. Puszczę sobie porno...

 • Społeczeństwo bezgotówkowe.

  Automatycznie staje się niewolnikami globalistów, początkowo nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na dalszym etapie : brak własności prywatnej, całkowite zerwanie więzi rodzinnych / wyselekcjonowane dzieci wychowywane przez specjalne placówki/ , praca na wskazanym stanowisku aż do czasokresu przydatności. Po zakończeniu okresu eksploatacji, bezbolesna utylizacja i przerobienie na nawóz - nic nie może się zmarnować. Ponadto są zapewnienia, że wszyscy będą bardzo szczęśliwi - jest to nawet możliwe, bo głupole wiele do szczęścia nie potrzebują.

  • Społeczeństwo bezgotówkowe.#Playset

   W tym wątku jak widać nie brakuje niewolników - zjepanych niewolników, którzy chcą i innych sprowadzić do swojego mentalnego poziomu- > niewolniczego.

   • Społeczeństwo bezgotówkowe.#Playset#werka1321

    Nie ja to wymyśliłem, tylko przekazuję co może nas czekać jeśli ludzie się nie wybudzą. Osobiście w te wybudzenie wątpię i liczyć już tylko pozostaje na czynniki, które niejednokrotnie wymieniałem, więc nie będę się powtarzał. Nieliczni zapewne dadzą sobie jakoś radę w tych niepomyślnych okolicznościach, to może i mi się to uda /do czasu/ B/o.

    • Społeczeństwo bezgotówkowe.#Playset#werka1321#Playset

     Ci, którzy dadzą sobie radę, stworzą realny opór, bo nie będą chcieli wegetować w strachu na marginesie społeczeństwa. Globaliści nie są w stanie wytępić "pierwiastka ludzkiego/ boskiego" i to jest ten dający nadzieję czynnik.

     Człowiek myśli, a Bóg kreśli ( ha ha ha )

     Pozdrawiam i miłego.

 • Wolność

  Do Stan W

  A ja bym prosiła aby nie publikował Pan wiadomości wyssanych z palca, które nikomu nie służą.

 • Świat bez pieniędzy

  Świat bez pieniędzy byłby dobry, ale pod warunkiem, że przestałyby też istnieć banki, lichwa i miliarderzy, i co oczywiste także wszechobecna kontrola obywatela przez władze i inne bandyckie organizacje.

  • Świat bez pieniędzy#Bar Horab

   Lew Tołstoj powiedział kiedyś, ze największym zagrożeniem dla świata, jest Dzingis Chan.. z telefonem.
   Od czasów Tołstoja technologia sie rozwinęła a wynalazki rozmnożyły do tego stopnia, ze juz austriacki psycholog, Young ostrzegał , w "Jaśniejsze niz Tysiąc Słońc", ze wszystko, co człowiek wymyślił - obraca sie przeciwko ludzkości.
   Nobel wymyślił dynamit, żeby ulżył człowiekowi w ciężkiej pracy, szczepionki miały nas
   chronić przed chorobami...

   Niestety, nawet wilka ciągnie natura do lasu.
   I żaden Dekalog nie pomógł ludzkości.... kochać bliźniego swego.

   W 1939 roku, na Polske napadly Niemcy hitlerowskie
   W 1999 roku, 19 chrześcijańskich, podobno demokratycznych, państw napadło na chrześcijańską, europejską Jugosławię ; bez żadnego powodu i bez zgody ONZ.

   19 chrześcijańskich państw bombardowało chrześcijańskie kościoły i cerkwie w chrześcijańskim Kosowie. (na mordercow nikt nie nalozyl sankcji!)

   KRAJE NATO
   celowo bombardowały kościoły chrześcijańskie i cerkwie w Jugosławii
   NATO bombed Christian churches in Kosovo
   map3.jpg 1,209×1,390 pixels
   http://www.kosovo.net/map3.jpg

 • Wolność

  Do Franek Ganek

  ""Werka, mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że trollujesz?""

  A może to ja jestem trollowana, bo nie podzielam zdania większości ?

  Używa Pan cytatów nie rozumiejąc tego o czym i dlaczego piszę jak piszę.

  Jednak to nie mój problem.

  • Wolność#werka1321

   To nie tak... Pani nie zrozumiała mojego wpisu (do Lotna).
   Ona chyba zrozumiała (choć nie do końca - nie wyciągając wniosków i dziwnie reagując) bo podkuliła ogon (oraz skasowała jeden z moich wpisów pod swoją notką).

  • Wolność#werka1321

   A wniosek wyszedł taki, że zbyt wiele spraw uważa Pani za nie swój problem. I przedwcześnie.

   • Wolność#werka1321#Franek Ganek

    Bo to prawda - problemem dla globalistów jest aby nas do końca zniewolić. Czy ich problem ma być moim problemem ? A niby dlaczego ?

  • Wolność#werka1321

   Powód jak w powyższym przykładzie...

   //Używa Pan cytatów nie rozumiejąc tego o czym i dlaczego piszę jak piszę.

   Jednak to nie mój problem.//

   Jeśli chce Pani właściwie ocenić moje zachowanie, czy globalistów...

  • Wolność#werka1321

   A moja by mnie błędnie nie oceniać...
   Nie mi oceniać Panią... Ja mogę tylko wskazać gdzie Pani sama siebie ocenia.

   "(20) Następny przyszedł i rzekł: Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce. (21) Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał. (22) Odpowiedział mu: Według słów twoich sądzę cię, zły sługo. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał. (23) Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał. "

   A chce Pani tego co robi. A to widać.

 • Do Pani Werki (bo pod komentarzem nie wchodzi)

  A jakimi to kompetencjami psychologicznymi Pani dysponuje, aby diagnozować u mnie depresję , "wysyłać" do psychiatry i na terapię? Gdzie Pani ukończyła studia w tej branży, zdobyła dyplom i specjalizację aby czuć się uprawniona do hasania nawet w internetowych "kącikach psychologicznych" ? Już swoimi głupkowatymi diagnozami Panu Stanisławowi krzywdę uczyniła, piętnując Go publicznie na Neonie jako chorego psychicznie i niezrównoważonego emocjonalnie w sposób nie tylko skrajnie nieodpowiedzialny, ale również zaskarżalny i karany sądownie z paragrafu o zniesławienie, ponieważ wszyscy znamy Jego imię i nazwisko! A potem, czując pismo nosem za swój plugawy wybryk, czyli po prostu dożywotnie wywalenie z forum, zaczęła robić demonstracyjne łuki histeryczne, że sama Pani odchodzi. To było oczywiście na pokaz, bo nie minęło dużo czasu, jak znowu, za pomocą zmywakowych "diagnoz psychologicznych " i epitetów personalnych ("Mokry sen pijanego paranoika...znowu Pan próbuje nas zastraszać ich planami. ...jest Pan na poziomie biorobota-niewolnika...W tym wątku jak widać nie brakuje niewolników - zjepanych niewolników, .." ) zaczyna Pani poniżać i dyskryminować komentatorów. Gdzie Pani nabyła takich obraźliwych, chamskich odzywek, ci di których żywi błędne przeświadczenie, że są rzeczowymi argumentami, na niemieckim zmywaku?
  Depresja szanowna Pani nie jest "straszną" chorobą. Jest taką jak inne. I człowiekowi choremu na depresję przysługuje taki sam szacunek jak choremu na raka. Za pogardę wobec chorych psychicznie, świetny bloger - Pan Monaco dostał ode mnie 1* , ponieważ każda nikczemność jest związana wyłącznie z atrofią zasad moralnych a nie z kryteriami zdrowia psychicznego.

  • Do Pani Werki (bo pod komentarzem nie wchodzi)#Viridiana

   Sprawa Pana stanislava i moja to nasza sprawa. I jeszcze raz potwierdzę, że większość tutaj to czarnowidze i zastanawiam się czy nie jest to wina obniżonego nastroju czy depresji, a lekarz psychiatra tylko potwierdza lub wyklucza tezę.

 • Klientów naszego sklepu zapraszamy do kas samoobsługowych.

  Kobieta przede mną zaczęła się wściekać.
  Dlaczego nie uruchomią drugiej kasy!!
  Kasjerce"wyrwało się": takie zarządzenie.
  Ktoś za mną: co oni sobie???
  Ja spokojnie.
  "Wtedy wszyscy będą mieć znak na ręce lub czole. I bez niego nikt nie będzie mógł nic kupić i nic sprzedać".
  Ale po co to?
  Proszę sprawdzić co się dzieje teraz w Chinach jak kto powie coś nie tak o władzy a sąsiad podsłucha.
  Ale po co?
  Nie będziesz pan grzeczny, zagłodzą na śmierć.
  Ktoś z tyłu:Apokalipsa Św.Jana.
  Ja:czas Bestii Już jest. Zaszczepili nas strachem, teraz wojna, zaraz głód.
  Proszę poczytać.
  Taka sytuacja powtarza mi się średnio raz w tygodniu.
  Przeważnie ludzie są przerażeni.
  Jest piątek.
  Tydzień przed Wielkim.