Wchodzimy w następną fazę niszczenia gospodarek i produkcji ludzi zbędnych

Ernst Wolff jest doskonałym analitykiem świata finansów, autorem wielu publikacji, na którego analizach się jeszcze nie zawiodłem, a którego mam kilka publikacji.

BlackRock to najpotężniejszy fundusz inwestycyjny, jaki kiedykolwiek istniał.
Ale mimo tego, że w 2021 roku BlackRock zarządzał ponad 10 bilionów dolarów, obecnie jest znacznie gorzej niż rok temu, a zarządzane aktywa spadły do ​​poniżej 8 bilionów dolarów w trzecim kwartale 2022 roku, co oznacza spadek o ponad 20 procent.

Na tym funduszu inwestycyjnym wisi system emerytalny nie tylko w Niemczech i tam ma zaparkowane pieniądze światowa oligarchia finansowa.

Niektórzy twierdzą, że BlackRock znajduje się w trudnej sytuacji egzystencjalnej, a nawet na drodze do bankructwa.
Tak jednak nie jest.
Obecna sytuacja BlackRock jest wynikiem strategii, w którą sam BlackRock jest mocno zaangażowany i która ma dwa cele: zniszczenie klasy średniej i wprowadzenie nowego systemu monetarnego.

From the beginning of XXI century and especially from year 2020 - World and Humanity are living on the road to extinction… and NOW all stand on the verge of abyss.

Current leaders of the World are trying to convince the Humanity - to take the big step forward…

BlackRock: The Secret Company that Owns the World | by Isaiah McCall | Yard Couch | Medium
---------------------

W ciągu trzech dekad deregulacji w globalnym systemie finansowym doprowadziła do tego, że BlackRock rozwinął się do największego funduszu inwestycyjnego zarządzającego największymi aktywami na świecie.

Głównym udziałowcem BlackRock jest fundusz inwestycyjny Vanguard. Obaj razem są głównymi akcjonariuszami sześciu z ośmiu największych funduszów inwestycyjnych zarządzających majątkiem na świecie, a także jednymi z głównych akcjonariuszy największych światowych firm cyfrowych, Apple, Amazon, Alphabet i Microsoft.

Ponadto BlackRock posiada najbardziej kompleksowy system analizy danych finansowych na świecie z siecią komputerową Aladdin, z którego korzystają również największe banki centralne od czasu światowego kryzysu finansowego 2007/08, który uczynił BlackRock najważniejszym swoim doradcą.

Ponieważ BlackRock i Vanguard mogą wpłynąć na prawie każdy rynek na świecie na swoją korzyść, obaj mają decydujący wpływ na politykę pieniężną banku centralnego. Tak więc decyzja, którą podjęli kilka miesięcy temu, aby zakończyć luźną politykę pieniężną i podnieść stopy procentowe, w żadnym wypadku nie jest decyzją podjętą przeciwko BlackRock i Vanguard.

Ale dlaczego dwaj giganci finansowi prowadzą politykę, która zmniejsza ich własne aktywa?
Z dwóch powodów.

Z jednej strony najbardziej udanym modelem biznesowym ostatnich dwóch dekad jest model gospodarki korporacyjnej. Firmy takie jak Amazon, Uber, Airbnb, Booking.com, MyHammer czy Lieferando są nie tylko niezwykle dochodowe, ale także żyją z niszczenia małych i średnich przedsiębiorstw. Na przykład Amazon doprowadził do bankructwa setek tysięcy detalistów na całym świecie, a Uber zniszczył tyle samo firm taksówkarskich.

Obecna polityka pieniężna banków centralnych – podwyższenie stóp procentowych – sprawia, że ​​średnie spółki znajdują się pod jeszcze większą presją niż dotychczas, a dużym korporacjom, które z łatwością radzą sobie z przejściowymi stratami, kolejnymi przejęciami, a co za tym idzie BlackRock będzie w przyszłości mieć jeszcze większą władzę.

Czasami trzeba stracić, aby w przyszłości zyskać więcej, na co tylko najmocniejsi mogą sobie pozwolić.
Jest to stara lichwiarska bez skrupułów metoda niszczenia konkurencji.

Z drugiej strony nasz globalny system finansowy jest przegniły i nie da się go utrzymać przy życiu na dłuższą metę. Dlatego w tle przygotowywany jest nowy system oparty na cyfrowym pieniądzu centralnym.
Kredyty powinny zostać wycofane z banków komercyjnych i przekazane wyłącznie w ręce banków centralnych.

To oznacza koniec wszelkiej wolności finansowej, a tym samym koniec demokracji. Aby narzucić ludziom ten diabelski system, trzeba wpędzić ich w społeczne, ekonomiczne i finansowe kłopoty.

Obecna polityka pieniężna również to osiąga. Napędza inflację w warunkach najwyższego w historii zadłużenia, utrudnia obsługę kredytów, a także tworzy armię bezrobotnych, którzy w końcu, z czystej psychicznej desperacji, będą gotowi zaakceptować każdy system monetarny, nieważne jak niedemokratyczny.

Więc jeśli BlackRock obecnie ponosi 2 biliony straty, to jest nic innego jak manewr strategiczny, którego jasnym celem jest bycie jeszcze bogatszym i potężniejszym niż wcześniej.

Na podstawie dzisiejszej analizy Ernsta Wolffa  21.11.2022.

StanW

StanW

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.75

liczba ocen: 16

 • @

  Jeśli prywatne organizacje typu banki centralne mają prawa do emisji pieniędzy (oficjalnej i być może także nieoficjalnej), wszelkich operacji finansowych, ustalania cen metali szlachetnych, a także dyktowania państwom w których są zagnieżdżone polityki pieniężnej a tym samym wpływania na całe gospodarki, to trudno się dziwić że po parunastu latach zagadkowego luzowania ilościowego okazało się, że powiązany z sektorem bankowym sektor derewatywów i inwestycji kapitałowych był w stanie wykupić na świecie wszystko co warte było kupienia.

 • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet

  Moim zdaniem , ludzie z Wallstreet finansuja rzekomo wrogie sobie osrodki informacyjne , ktore rzeczywiscie w pewnym zakresie atakuja ich rzady , ale to jest tylko wehikulem pomocnym do przekazania pozytecznych z punktu widzenia ludzi z Wallstreet tresci. Po przeczytaniu tego artykulu ludzie maja sie zrobic malutcy i maja im opasc rece wobec takiej potegi . Na podobnej zasadzi dzialaja w Polsce takie niszow estrony jak Legion sw Ekspedyta i PCH24. Tam jest zmasowana propaganda o wszechpotedze Wallstreet plus falszywe rozwiazania.

  • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet#superfajny

   „Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet”
   ----------------------------------------------------------------
   Proszę się nie gniewać, ale te stwierdzenie brzmi w moich uszach bardzo infantylnie.
   Dlaczego?
   Ponieważ to co tam jest napisane, to jest do bólu oczywiste.
   Te zależności kapitałowe i obecny ruch kapitałów, to są tylko gołe fakty łatwe do sprawdzenia.
   Tu de facto nie ma żadnej nowinki dla człowieka trzymającego palca na pulsie obecnych wydarzeń i znającego historyczny ciąg wydarzeń prowadzący do obecnej sytuacji.
   Co do Aladdina to jest nic innego jak sztuczna inteligencja, która faktycznie podejmuje decyzje przy pomocy kryteriów algorytmu podanego przez Larry Finka.
   Larry Fink nie ukrywa tego, że w tym algorytmie jest ekstra podane, że żadne kryteria socjalne nie są podane do uwzględnienia. Taką dokumentacje podpisaną przez Finka znajdzie Pan w sieci.
   A więc pisanie o oczywistych faktach nie musi być pod dyktando oligarchii z Wallstreet.

   • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet#superfajny#StanW

    Jaki jest zarzut do mojego kometarza? Nie ma rzeczy w moim komentarzu , o ktorych napisales.

    • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet#superfajny#StanW#superfajny

     Proszę spojrzeć na cudzysłów

   • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet#superfajny#StanW

    Ja JUZ pisalem przed tygodniami, ze Aladdin jest zaprogramowany, aby dyktowac kazdy nastepny krok do NWO 2030 roku. A wiec plandemia, wojna w Ukrainie i nastepne kroki. Fink, Schwab, Putin, Macron, etc to jedna banda i jeden cel

    • Takie artykuly sa pisane pod dyktando oligarchii finansowej z Wallstreet#superfajny#StanW#Robert

     Również o tym wcześniej już pisałem, a więc to nic nowego.
     Nowy jest chwyt BlackRock kreujący niszczenie klasy średniej symulacją swoich problemów.

 • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.

  Gdy Stany Zjednoczone byly hegemonem w duzej czesci swiata za czasow sowieckich i pozniej , gdy przez kilka lat byly hegemonem swiatowym. rzeczywiscie kolejne banki spekulacyjne mogly sobie rosnac i za srodki pobierane z aktywow powstalych na tych bankach spekulacyjnych mozna bylo nabywac dobra na calym swiecie. W krajach takich jak Polska zamiana zapisow ksiegowycyh z Wallstreet na akty wlasnosci ma charakter gwaltowny . Trwa walka z czasem. Caly sens globalizmu sprowadza sie tylko do zamaiany zapisow ksiegowych z Wallstreet na akty wlasnosci . reszta globalistycznej tresci jest tylko dywersja i dezinformacja . Na przyklad powszechna narkomania i gender maja pograzyc spoleczenstwa atakowane przez USA w chaosie . To ulatwi grabiez majatku tych spoleczenstw. Z kolei narracje o transhumanizmach i sztucznych inteligencjach sa opowiesciam sci-fi i maja przekonac o wszechpotedze Wallstreet i bezcelowosci oporu. To wszytsko dzieje sie lub ma sie dziac w ludzkich umyslach. Natomiast do realizacji tego planu potzrebna jest przemoc. Wladze lokalne moga skonfiskowac dowolna wlasnosc na swoim terenie i tylko sila mozna to powstrzymac. Z tym jest problem. Przez kilkadziesiat lat wystarczalo 12 lotniskowcow ,ale ta era sie skonczyla. Chinczycy w zeszlym roku wystrzelili pocisk hipersoniczny , ktory okrazyla zala ziemie i wyladowal w okreslonym miejscu w Chinach itd

  • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny

   „Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.”
   ----------------------------------------------------------------
   To jest jasne i oczywiste.
   Wallstreet w podanym przez Pana procencie to zwykłe kasyno, które nie ma nic wspólnego z realną gospodarką pracującą dla takich celów, do jakich człowiek gospodarkę wynalazł. Finansowania standardu życia człowieka, a nie okradanie jego z osiągnięć gospodarczych.
   Wallstreet zajmuje się przede wszystkim nie działem realnej gospodarki, ale działem gospodarki finansowej, a więc robienia pieniędzy z pieniędzy, czy jak kto woli spekulacją.
   Do czego drogę otworzył Clinton swoją decyzją przykrytą aferą z Moniką Lewiński.
   ----------------------------

   „Z kolei narracje o transhumanizmach i sztucznych inteligencjach sa opowiesciam sci-fi i maja przekonac o wszechpotedze Wallstreet i bezcelowosci oporu.”
   -----------------------------------------------
   W mojej ocenie ta narracja o transhumanizmach i sztucznej inteligencji nie są opowieściami sci-fi.
   Ale to inny bardzo obszerny temat , który należy osobno omówić np. przy pomocy ciekawej publikacji Jana Białka „Tech – Krytyka Rozwoju Srodowiska Technologicznego”

   Analiza Ernsta Wolffa nie ma za zadanie wymusić w społeczeństwie niemoc, pasywność i zrezygnowanie ale wprost przeciwnie. Podnieść społeczeństwo na taki stopień świadomości, w którym społeczeństwo powie NIE.
   Pandemia, wojna na Ukrainie to są lepy na muchy dla ludzi nieposiadający solidnej wiedzy o rzeczywistości. To są elementy odwracające uwagę od istotnych podskórnych wydarzeń, czy jak kto woli świece dymne przysłaniające rzeczywistość.

   • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny#StanW

    To sa opowiesci sci-fi. Wykonywanie algorytmow z zwrotna predkoscia nie jest inetligencja. Wymyslanie algorytmow jest inteligencja . To jest pomieszaniem pojec. Z transhumanizmem jest jeszcze gorzej . Mamy tylko opowiesci o przyszlych dokonaniach . Nic jeszcze nie zaistnaialo w rzeczywistopsci. Ogladamy na Ukrainie toporna rzeczywistosc ze starozyntmi broniami , ktore nadal sa w uzyciu i sa tylko one. To jest troche inna dziedzina , ale tam widzimy , ze rzeczywistosc jest inna od opowiesci sci-fi . Gdyby nie filmy z Hollywood , na ktorych wszyscy juz widzieli sztuczna inteligencje i transhumanizm , to ludzi pukaliby sie w glowy , gdyby ktos zaczal im sadzic im takie opowiesci.

    • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny#StanW#superfajny

     Zgadza się, mam te samo zdanie co Pan, że to nie jest inteligencja.
     Ale ja nazywam to tak dla tego, ponieważ wchodzę w narracje , gdzie używa się takiego błędnego określenia.
     Inteligencja ma coś do czynienia z kreacją nowych wartości, a nie z wykonywaniem rozkazów algorytmu.

   • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny#StanW

    "Analiza Ernsta Wolffa nie ma za zadanie wymusić w społeczeństwie niemoc, pasywność i zrezygnowanie ale wprost przeciwnie. Podnieść społeczeństwo na taki stopień świadomości, w którym społeczeństwo powie NIE".

    Niestety nie.
    To jest tylko Pana chciejstwo, czyli myślenie magiczne i naiwne oparte o wiarę, że jak tego chcemy, to nam się stanie.
    Wiedza, czyli świadomość, nawet podparta wiarą, nie wpływa na możliwość powiedzenia "tak", lub "nie". - Bo we wszystkich ludzkich wyborach i decyzjach, także więc i tutaj decydują rozum i wola. - A te podlegają i stanom emocjonalnym, i uwikłaniom, i manipulacjom opinii publiczne oraz medialnym, i innym sterowaniom zewnętrznym.

    Ponadto żeby zerwać się do obrony koniecznej konieczna jest nie "nasza", a wola wolna, a więc wola zachowania życia i człowieczeństwa BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO CO DOTYCZY NASZYCH LUDZKICH WARTOŚCI NIŻSZEGO RZĘDU. - WŁAŚNIE TO JEST PODSTAWĄ MORALNOŚCI (a tu jeszcze trzeba zrozumieć że moralność to nie etyka, czy "Prawo Boże", czy jakiekolwiek inne).

    - Potrzebne są miłość WZBUDZAJĄCA I WOLĘ DZIAŁANIA I GOTOWOŚĆ DO WSZELKICH OFIAR, NAWET ŻYCIA OSOBISTEGO W JEJ IMIĘ, bo żeby już podjąć walkę potrzebne są też męstwo i odwaga - bo ich źródło też jest w miłości;
    - potrzebna świadomość że nie mamy gdzie się już cofać, ani bezpiecznego miejsca żeby uciekać;
    - - że za chwilę zginiemy,
    - a nie świadomość jaki to nasz, będący już w drodze zabójca jest potężny, a do tego bezkarny. - Bo to akurat może tylko wzbudzić paraliżujące naszą wolę lęki,
    - - CO ZNACZY TYLKO TYLE, ŻE MIMO ŚWIADOMOŚCI
    - TEGO CO TU GŁOSI ERNST WOLFF;
    - TEGO CO SIĘ SZYKUJE;
    - - NIE KIWNIEMY PALCEM W BUCIE.

    Gdyby Ernst Wolff miał dobrną wolę, to od razu by szukał sposobów jak powsadzać tych globalistów, ludobójców najgorszego sortu do więzień i psychiatryków (oczywiście jednocześnie unieważniając wszystko co nagrabili i nawywijali z prawodawstwem, umowami i władzami państw);
    - a sprawę tak by przedstawiał, żeby pozyskiwać wykonawców tego - cały czas ze świadomością jakie to ważne, bo to obrona konieczna.

    • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny#StanW#miarka

     „Gdyby Ernst Wolff miał dobrną wolę, to od razu by szukał sposobów jak powsadzać tych globalistów, ludobójców najgorszego sortu do więzień i psychiatryków”
     -----------------------------------------------
     Jestem przekonany co do optymalnej rzeczowości i metodyki w działaniu Wolffa.
     Rozwiązania są trywialnie łatwe, które można tylko wtedy je realizować, jeśli się osiągnie masę krytyczną w społeczeństwie.
     Należy ludzi tylko uświadomić, kogo faktycznie mają się ludzie bać i dlaczego, co właśnie się nad tym pracuje.
     Strach wynika z niewiedzy o czym pisałem dokładnie tu na forum na podstawie publikacji prof. Mausfelda „ Rola strachu w rządzeniu społeczeństwem”
     https://emigrant19.neon24.info/post/165673,rola-strachu-w-rzadzeniu-spoleczenstwem

   • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny#StanW

    do StanW godz 14.51.51

    "Należy ludzi tylko uświadomić, kogo faktycznie mają się ludzie bać i dlaczego, co właśnie się nad tym pracuje.
    Strach wynika z niewiedzy..."

    I co? - Przecież nic z tego nie będzie, bo to bzdury.
    - Ludzie którzy nie będą się bali już będą mężni, odważni, ofiarni i gotowi na każde ryzyko, gotowi stawiać czoła nawet znacznie silniejszym wrogom?
    - A gdzie miłość, a gdzie gniew?
    - Przecież te wszystkie potrzebne cnoty, zwłaszcza odwaga są MIMO STRACHU.
    Nie można się bać gdy poważnie zagrożone są osoby kochane, rodzina, , naród, czy ojczyzna.
    Nie mają znaczenia groźby które stwarza agresor.

    Stan zagrożenia u ludzi skutkuje zwiększonym pobudzeniem hormonalnym usposabiającym nas do walki lub ucieczki w bezpieczne miejsce, jeśli takie mamy. - Jeśli nie mamy, musimy stać się desperatami którym już na sobie nie zależy.
    Trzeba jednak strach przemienić w stanowczą, bezkompromisową wolę działania, a nie bać się.

  • Fundusze zgromadzone na Wallstreet w 99,9 % nie maja zadnego pokrycia w zadnych rzeczach realnych.#superfajny

   //Trwa walka z czasem. Caly sens globalizmu sprowadza sie tylko do zamaiany zapisow ksiegowych z Wallstreet na akty wlasnosci . reszta globalistycznej tresci jest tylko dywersja i dezinformacja . //

   5 tłustych gwiazdek za ten powyższy fragment komentarza.
   Krótko, i treściwie. Prosto między oczy domorosłym "politykierom".
   Ja potrafię jeszcze krócej ale nie będzie to taki srogi i celny jak kula wytrawnego snajpera tekst.

   "Kasa, misiu, kasa" - lichwa zamienia sztucznie wykreowaną przez siebie makulaturę, na "Tikkun olam"

 • Jakies 14 lat temu do firmy gdzie pracowalem przyszlo 3 facetow ubranych jak angielscy lordowie.

  Przyprowadzili tez biurwe przystojna, uszminkowana jaskrawo, ubrana kuso, na czarno, w czarnych siatkowych ponczochach i na wysokich szpilkach. Niczego nie mozna bylo jej zarzucic. Biurwa musiala cala butelke perfum francuskich na siebie wylac bo po calej sali sie to roznosilo. Robociarze byli zachwyceni, wdychali zapach jak odkurzacze. Oszusci namawiali do zapisania sie na program emerytalny firmy Vanguard. Podali robociarzom pizze z kilkoma miesami i rozdali foldery, na ktorych na okladce byl obraz statku Kolumba dzielnie pokonujacy grozne morskie fale. Gdy show sie skonczyl poszedlem do swej szczurzej dziury, stanowiska komputerowego otoczonego gustownymi sciankami. Folder wsadzilem do kosza na smieci. Po jakims czasie przychodzi do mnie moj kierownik by odebrac kartonik z podaniem o przyjecie mnie do tej firmy emerytalnej. Mowie mu, ze kartonik jest w koszu na smieci, bo ta laska to zwykla kurwa a ci faceci to zwykli oszusci. On, nadal zaczerwieniony po ogladaniu tej kurwy, poczerwienial jeszcze bardziej i rzekl: "Uwazaj na slowa, bo to jest renomowana firma". Odpowiedzialem mu: "Dlaczego ta renomowana firma nigdzie w papierach nie podaje swego adresu tylko numer skrzynki pocztowej?"

  W tej fabryce, WA Whitney, pracowalem kilka lat. Zaprojektowalem im kilka maszyn, ktorych nie potrafili zaprojektowac choc probowali od lat. Moje maszyny sprzedawali i sprzedaja jak cieple buleczki po calym swiecie ale gnoje byli. Jak maszyna byla skonczona , wyprobowana, to sobie robili zdjecie do miejscowej gazety jako "team" co ta maszyne zaprojektowal. Mnie do tych zdjec nie wolali.
  Oto jedna z tych maszyn, video kiepskie, krecone na tasmie:

 • Powolanie do istnienia wielkich funduszy chyab jest glownie zagraniem ho;;ywodzkim

  Chyba chodzi o to , zeby miazdzyc psychologicznie roznych Dudow i Morawerow. . Wladza caly czas jest w rekach kiludziesieciu rodzin bankierskich , ktore podejmuja decyzje. Przeciez, nie ci ludzie wzieci z ulicy. Powolanie tej wielkosci struktur powoduje raczej niewydolnosc systemu . Komputery maja rozwiazywac ten problem , ale na przykladzie niemoznosci przewidzenia pogody widac , ze to jest rodzajem zludzenia. Firma Amazon ma od kilku lat nam pokazac i nic z tego nie wychodzi . Domyslam sie dlaczego. Firma Uber dziala glownie dzieki temu , ze jej nie obowiazuje restrykcje narzucane przez panstwo innym uczestnikom rynku. Poza tym spotkalem sie z opinia , ze nie da sie pracujac dla nich zamortyzowac samochodu. Z tego wylania sie plan wyciecia konkurencji i pozniej narzucania dowolnie wysokich cen, ale to nie wyjdzie bez panstwowych regulacji, a panstw ma nie byc . Sa istotne luki w tych zamyslach.

  • Powolanie do istnienia wielkich funduszy chyab jest glownie zagraniem ho;;ywodzkim#superfajny

   System pracuje stwarzając ramy narracji, które są utopijne dla zorientowanych.
   Wciska w ciasne umysły bajeczki o CO2 i o zmianach klimatu, które zawsze były.
   I ludzie, owce to łykają, co przyspiesza proces degradacji gospodarczo społecznej.
   BlackRock nie jest zatem jedynym elementem kreującym świadomie straty finansowe.
   To samo jest z e-autem i z turbinami wiatrowymi, które są elementami ideologii i kultury straszenia społeczeństwa, co kreuje uległość.
   Dlatego niektóre kraje, gdzie świadomość społeczna jest na wyższym poziomie, cofają już subwencja na e-auta.
   https://t.me/emigrant19/717
   https://t.me/emigrant19/716

   • Powolanie do istnienia wielkich funduszy chyab jest glownie zagraniem ho;;ywodzkim#superfajny#StanW

    Tak napisany Hollywood wynika z mojego przeoczenia . Dwa sredniki sa pomylka .

   • Powolanie do istnienia wielkich funduszy chyab jest glownie zagraniem ho;;ywodzkim#superfajny#StanW

    //Wciska w ciasne umysły bajeczki o CO2 (...) To samo jest z e-autem i z turbinami wiatrowymi, które są elementami ideologii i kultury straszenia społeczeństwa, co kreuje uległość.//

    Niekoniecznie. Chodzi o bateryjki.
    Sam się zastanawiałem, dlaczego ta cała ekologia za żadne skarby nie chce wykorzystać gazu ziemnego do napędzania pojazdów ale na siłę wciska elektryki.
    Poniżej film który pokazuje jak było z rewolucją motoryzacyjną. Ma 4 godziny więc mały skrót.
    1. W czasach Forda T samochody spalinowe były napędzane spirytusem i konkurowały z samochodami na parę i samochodami elektrycznymi
    2. Rokefeler zrobił majątek i zbudował imperium na nafcie oświetleniowej ale w pewnym momencie Edison wynalazł żarówkę i okazało się, że Rokefeler wkrótce przestanie zarabiać na nafcie do lamp.
    3. Rokefeler zaczyna kombinować jak przerobić naftę lub benzynę na paliwo do samochodów. Okazuje się, że niby się da to zrobić ale benzyna jest dużo gorsza jako paliwo niż spirytus, który do tego każdy może sobie sam zrobić.
    4. Rokefeler zaczyna finansować ruchy propagujace trzeźwośc, w tym kościelne. antyalkoholowa histeria doprowadza do prohibicji oraz do zakazu (!) produkcji spirytusu.
    5. Ponieważ nie ma już alternatywy dla benzyny jako paliwa samochodowego, Rokefeler zaczyna zarabiać straszliwe pieniądze.

    Przecież to jest taka sama sytuacja jak obecnie, ktoś chce opanować rynek motoryzacyjny przy pomocy samochodów z bateriami i finansuje w tym celu ruchy ekologiczne.

    Film, po rusku ale są napisy:

    • Powolanie do istnienia wielkich funduszy chyab jest glownie zagraniem ho;;ywodzkim#superfajny#StanW#Vladimír Vašek

     Tak, zgadza się. Nie zawsze najlepsze rozwiązania są wprowadzane do obiegu.
     Czasami z wielkimi bólami i walką jak było w konflikcie Edisona i Tesli.

 • "Wchodzimy w następną fazę niszczenia gospodarek i produkcji ludzi zbędnych"

  -------------------------------
  Tak - wchodzimy w tę fazę - co widać słychać i czuć już od dawna. Dlatego również od dawna szuka się uzasadnienia do depopulacji globalnej o miliardy istnień. Światem - światowy, czarci pomiot rządzi głównie za pomocą pieniądza - więc to jak w cytacie - też dokonuje się głównie za pomocą pieniądza.
  Wniosek?
  Moim zdaniem - aby przeprowadzić depopulację globalną do poziomu kilkuset milionów i to najtańszym kosztem na przestrzeni niedługiego czasu - należy ludziom zaszczepić powszechny kanibalizm - i do tego już się dąży. W tej chwili nie jest ważne jakimi metodami do tego czarci pomiot doprowadzi ludzi - ważne jest, że powszechny kanibalizm rozwiązuje problem depopulacji. Wiem, że to nie mieści się w ludzkiej głowie - ale w czarciej głowie mieści się jak najbardziej - więc wszystko prze nami. Takie przedsięwzięcie jest możliwe tylko w globalnym obozie koncentracyjnym KL GLOB - w którym ludzkość zamknięto - przyjmując umownie - od czasu odpalenia globalnej, srovidowej hucpy. Przypuszczam, że światowy, czarci pomiot nie musi nawet uruchamiać w/w obozie swoich KAPO - bo nie będzie takiej potrzeby. Ludzie będą się zachowywać adekwatnie do podstawionej im obozowej rzeczywistości - nie mając pojęcia, że to rzeczywistość im podstawiona - ponieważ nie będą mieć żadnego punktu odniesienia. Żadnego!

 • Firma Amazon jest czyms innym w Polsce , a czyms innym w USA.

  W USA podobno ceny w Amazonie sa atrakcyjne, wiec mozna by uznac , ze tam przy pomocy dumpingu trwa operacja naganiania funduszy dla przedsiewziecia. Inaczej to mozna zrozumiec , gdy ogladamy sobie sytuacje w Polsce. Amazon w Polsce ma stac sie jedynym kanalem wymiany towarow, ale calkiem drogim i chyba drozszym niz obecna siec sklepow i sprzedazy w internecie. Rzad przy pomocy metod administarcyjnych ma zniszczyc wszelka dzialalnosc poza-Amzonowa . Likwidacja gotowki ma byc dodtakowym instrumentem do doprowadzenia do tego stanu. Dlatego Amazon w Polsce nie moze sie na razie rozwinac

  • Firma Amazon jest czyms innym w Polsce , a czyms innym w USA.#superfajny

   Amazon to zwykla firma wysylkowa. Kiedys w USA, jeszcze przed 2 wojna swiatowa istnialy takie firmy. Na przyklad firma Sears, u ktorej mozna bylo sobie kupic caly dom w czesciach i ktory przywiezli na najgorsze zadupie. Teraz prawie wszystkie sklepy tym wysylaniem sie zajmuja. Trzeba uwazac bo ceny roznia sie. Kupilem sobie chinska wedzarnie ostatnio. W Farm & Fleet byla za $160. W Walmart byla za $127. Na Ebay kupilem za $80 od "prywatnego goscia". Przyszla z Walmart. Za 3 dni wedzarnia przyszla drugi raz tez od Walmart! Mam wiec dwie. Co jest zastanawiajace to koszty wysylki. Jak sie chce wyslac paczke prywatnie to ceny sa niebotyczne a te firmy wysylaja za pol darmo albo za darmo. Z Chin wysylka kosztuje grosze ale w odwrotna strone o wiele drozej. Paczka do Polski wyslana przez amerykanska poczte to $100 a przez polska firme Polamer to $20. I badz tu madry czlowieku.

   • Firma Amazon jest czyms innym w Polsce , a czyms innym w USA.#superfajny#staszek kieliszek

    Ktos ujawnil dokumenty Amzaona , z ktorych wynika , ze oni chca kogos , komu idzie dobrze sprzedaz na ich stronie , zastepowac swoim tanszym producentem , takim , ktoremu podyktuja swoje warunki. Byloby to cos wiecej niz firma wysylkowa . POPIS niszczy cala produkcje w Polsce i likwidujecy gotowke . Z czyjegos punktu widzenia to jest racjonalne. Oczywiscie plany planami , a ich realiziacja jest osobna historia.

   • Firma Amazon jest czyms innym w Polsce , a czyms innym w USA.#superfajny#staszek kieliszek

    Chiny subwencjonują swoje wysyłki.
    Kilka razy zamówiłem produkty z Chin i byłem średnio zadowolony.
    Nie zmawiam już, ponieważ ponad rok temu zamówiłem radio do samochodu za niecałe 400 euro, które nie otrzymałem. Składałem reklamacje, która w łańcuchu zamówień napotykała ma problemy.
    Chiny – Szwajcaria – Austria, a więc pośrednik nie dał wiary w to, że produkt w drodze zniknął.
    Ani Amazon ani firma przesyłkowa nic nie uczyniła, aby pozytywnie załatwić moją reklamacje.
    ----------------
    Amazona przyszykowała prezent świąteczny dla swoich pracowników.
    Internetowy gigant planuje zwolnić około 10 000 pracowników. The New York Times donosi, że redukcja etatów w administracji i technologii może rozpocząć się już w tym tygodniu.
    derwesten.de/panorama/vermischtes/amazon-mitarbeiter-kuendigung-alex-id300122223.html

 • @StanW

  Zastanawiam się czy w przypadku takiej złożoności wielu tematów , pracują nad tym jeszcze ludzie , czy też nadzoruje to już pełnowymiarowe A.I. Salute .

  • @StanW#Repsol

   Tego nie wiem, ale sądzę, że tak. Jedno co jest pewne to fakt, że na górze oni boją się nas coraz bardziej i powoli tracą kontakt z rzeczywistością.
   Wiem również, że na ich wikcie jest duża grupa specjalistów, psychologów, którzy pracowali nad opcjonalnym zachowaniem się społeczeństwa. To jest info od psychiatry, który zmienił stronę.
   Tzw. metoda na Gaslighting przestaje funkcjonować i wiele ludzi wraca psychicznie do świata realnego i widzi przestępstwo z jakim mamy do czynienia.
   Teraz potrzebne jest coraz większe parcie społeczne na tych przestępców, którzy doskonale wiedzą, że postępowanie społeczeństwa może być nieobliczalne. To jest nasz atut i niewolno nam się dać sprowokować i stosować metodę kropli wody drążącej skałę i czekać cierpliwie aż puszczą co niektórym nerwy i skorzystają z pistoletu z jedną honorową kulą.
   Na zielonej granicy chaos i obecnie został pobity rekord z 2015 roku 100 tys. uchodźców tylko w Austrii, którzy są faktycznie zorganizowaną przez NGO bronią tych przestępców zamierzających wprowadzić chaos w przestrzeni publicznej. W lesie leżą porzucone paszporty i mnóstwo klamotów.
   https://www.youtube.com/shorts/moBfG8wJ4C0
   Im więcej ludzi uświadomimy i zmobilizujemy, tym większe prawdopodobieństwo, że ci przestępcy zaczną robić radykalne błędy.
   Społeczeństwo dzielnicami organizuje się w grupy, które regularnie spotykają się i działają w kierunku upadku tego przestępczego systemu.

  • @StanW#Repsol

   Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę sympozjum z czerwca 2021 roku w Bordeaux we Francji poświęcone wojnie kognitywnej , wtedy można powiedzieć, że prace trwają. W antologii towarzyszącej sympozjum stratedzy Innovation Hub mieli okazję przemawiać obok wysokich rangą urzędników NATO. W przedmowie francuski generał André Lanata podziękował „naszemu Centrum Innowacji” i podkreślił znaczenie „wykorzystywania słabości natury ludzkiej” i prowadzenia tej „bitwy” we „wszystkich obszarach społeczeństwa”. Chodzi również o włączenie neurologii w wyścig zbrojeń („Weaponization of Neurosciences”).
   Podczas sympozjum toczyła się intensywna dyskusja na temat wykorzystania neurologii do przeprowadzania cyfrowych ataków na ludzkie myślenie, czucie i działanie.
   A więc stosują starą Soft Power metodę.